INFORMACJE

Decyzja o kupnie kociaka musi być odpowiedzialna i przemyślana. Nie może być efektem chwilowego kaprysu. Zwierzę nie jest zabawką, która – jak się znudzi – może być odstawiona w kąt. Z jego posiadaniem wiążą się określone obowiązki, czasem zmieniające dotychczasowe przyzwyczajenia. Należy o tym pamiętać myśląc o przyjęciu pod swój dach małego pupila.

Nasze kocięta pozostają w hodowli co najmniej do ukończenia trzeciego miesiąca życia. Wychowują się w towarzystwie innych kotów i ludzi, dzięki czemu nie mają problemów w czasie adaptacji w nowych domach. Opuszczają naszą hodowlę nauczone korzystania z kuwety, odrobaczone i zaszczepione przeciwko:

  • panleukopenii (choroba wirusowa jelit)
  • katarowi kociemu (choroba wirusowa górnych dróg oddechowych)
  • kaliciwirozie (choroba wirusowa układu oddechowego)
  • chlamydiozie (choroba górnych dróg oddechowych)
  • białaczce (nowotwór układu limfatycznego, atakującego również jelita lub inne narządy, choroba układu odpornościowego o śmiertelnym przebiegu)

Koty dorosłe i kocięta w naszej hodowli pozostają pod stałą opieką jednej lecznicy weterynaryjnej. Rodzicom kociąt wykonujemy okresowo testy na wirusowe choroby zakaźne: FIV (wirus niedoboru immulogicznego kotów) i FeLV (wirus kociej białaczki) oraz badania na HCM (przerost mięśnia sercowego) i PKD (torbielowatość nerek).

Kociak opuszczający hodowlę otrzymuje: rodowód potwierdzający jego rasowość, książeczkę zdrowia (lub paszport) z aktualnymi szczepieniami oraz małą wyprawkę na którą skłądają się: jego zabawki, sucha karma, która szczególnie mu smakowała w hodowli oraz żwirek do kuwety.

Nowy właściciel podpisuje z nami umowę kupna-sprzedaży kota, w której określamy przenaczenie kociaka (czy jest hodowlany czy nie) oraz otrzymuje komplet informacji o jego żywieniu i pielęgnacji. Oczywiście później służymy nowym właścicielom wszelką pomocą i radą w wychowaniu ich podopiecznych.

Nasze koty i kocięta karmimy wyłącznie karmami renomowanych firm:

Polecany przez nas żwirek to: