Krems 09/10 II 2008

Krems 09/10 II 2008

Krems to malownicze austriackie miasteczko w dolinie Dunaju. Region słynie z produkcji moreli (w okolicznych pensjonatach można skosztować i kupić pyszną morelową marmoladę domowej roboty) i uprawy winorośli – miejscowym gatunkiem wina jest Zweigelt.

Wystawa kotów w Krems została zorganizowana przez austriacki klub KKO. Organizatorzy dokonali swego rodzaju eksperymentu, który był nadzorowany przez Komisję Wystawową FIFe – w sobotę przeprowadzono oddzielne nominacje i finały Best In Show dla tych ras, które były reprezentowane przez co najmniej 50 kotów. Na tej wystawie były to rasy BRI i MCO. Być może, po zatwierdzeniu pomysłu przez Zgromadzenie Ogólne FIFe, od przyszłego roku możliwość taka znajdzie stałe miejsce w regulaminie wystaw naszej federacji.

Nasza koteczka Barfly zarówno w sobotę i w niedzielę zwyciężyła w BIS-ie. Do finału BIS zakwalifikowała się również kotka ruda pręgowana z naszej hodowli Alhambra of Czankra*PL BRI d 22. Na wystawie zadebiutował również nowy członek naszej kociej rodziny – niebieska szylkretka Bananarama Graham*PL BRI g.